Satversmes tiesas lēmums par interaktīvajām azartspēlēm

Satversmes tiesas lēmums – Satversmes tiesa ir atzinusi par nepamatotu Valdības lēmumu apturēt interaktīvo azartspēļu licences uz Ārkārtas stāvokļa laiku. Stājoties šim lēmumam spēkā Valdībai var nākties šķirties no ļoti prāvas naudas summas. To būs nepieciešams izmaksāt interaktīvo azartspēļu organizētājiem, kā kompensāciju par nepamatoto lēmumu un viņu biznesa darbības apturēšanu.

Jau rakstijām iepriekš, ka Saeima 20. martā pieņēma lēmumu slēgt gan azartspēļu organizēšanas vietas uz zemes, gan azartspēles, kas tiek organizētas interaktīvajā vidē jeb interaktīvās azartspēles (Online kazino). Par interaktīvo azartspēļu apturēšanu asi iebilda to organizētāji un vērsās Satversmes tiesā ar sūdzību (apvienotais lietas numurs 2020-26-0106). Azartspēļu organizētāju galvenie argumenti pret lēmumu slēgt tiešsaistes azartspēļu vietas ir Satversmē nostiprinātās tiesības uz īpašumu. Atsauce uz Līguma par Eiropas Savienības darbību, kurā tiek aizstāvētas citu Eiropas Savienības dalībnieku investīcijas un uzņēmējdarbība.

Satversmes tiesas lēmums un soda sankcijas:

Vēl nav zināms kompensāciju apmērs no kāda nāksies šķirties Valdībai, bet tas varētu būt mērāms pāris miljonos eiro. Lai gan valsts budžets ir pieņemts pa visam nesen, tagad valdībai būs jāmeklē līdzekļi kompensāciju izmaksāšanai. Šī būs cena, kas ir jāsamaksā par dažu partiju populistisko attieksmi pret azartspēļu nozari un pārsteidzīgu lēmumu pieņemšanu.